Perfumy damskie orientalne

Zapach orientalny kojarzy nam się z przyprawami, kadzidłem, a także gorącym, dusznym powietrzem. Dokładnie taki zapach Orientu znany jest od tysięcy lat, ale współczesne damskie perfumy orientalne to już coś innego. Sprawdź, naszą bogatą ofertę perfum lanych i odnajdź swoją orientalną perłę zapachową!

Jak pachną orientalne perfumy damskie?

Daleka kraina orientalna to obszar obejmujący m.in. Indie, Birmę, Tajlandię oraz Malezję z Filipinami. Właśnie te obszary słyną z aromatycznych przypraw, kadzideł oraz bogatej i różnorodnej mapy słodyczy obecnej w tamtejszej kuchni regionalnej.

Damskie perfumy orientalne to różnorodne kompozycje, które zaczynają się od tych bardzo intensywnych, zawiesistych i korzennych, a kończą na aromatach lżejszych, połączonych z nutami kwiatowymi lub drzewnymi.

Na stronie paryskie.pl znajdziesz nie tylko perfumy znanych marek, ale i perfumy inspirowane, czyli tańsze zamienniki, które jednak nie odbiegają jakością i trwałością od swoich pierwowzorów.

Do naszych kompozycji sprowadzamy składniki, które pochodzą dokładnie z tych samych miejsc, z których biorą je światowej sławy koncerny perfumeryjne. Certyfikat Dobrej Praktyki Produkcyjnej zaświadcza o wysokiej jakości zapachów, a od siebie dodamy, że naszych produktów nie testujemy na zwierzętach.

Kiedy nosić zapachy damskie orientalne?

Damskie zapachy orientalne są wyraziste, bogate w składniki egzotyczne i pasują do osobowości złożonych, kreatywnych, które odnajdują piękno w miejscach, rzeczach i zdarzeniach, w których trudno je dostrzec na pierwszy rzut oka.

Ta rodzina zapachowa jest intensywna i najlepiej sprawdza się do noszenia jesienią, zimą i na wieczór. Jeśli jednak nie potrafisz żyć bez cynamonu, kadzidła i agaru, to stawiaj na perfumy, które owszem, mają je w swoim składzie, ale są połączone z delikatniejszymi akordami np. kwiatowymi.

Pylisty i suchy aromat cynamonu z perfum Lolita Lempicka L de Lolita Lempicka pięknie współgra z październikowym słońcem, które wydobywa na wierzch jego złożone piękno. Z kolei charakterne ziele angielskie w kompozycji Christian Dior Poison Eau de Cologne sprawia, że zapach ten możesz nosić praktycznie o każdej porze roku.

Słodko-gorzkie ziarno kakaowca w kompozycji Yves Saint Laurent Black Opium Extreme najpiękniej rozwija w czasie chłodnych dni, gdy skóra delikatnie ogrzewa się od wełnianych płaszczy i kaszmirowych swetrów.

Jak wybrać najpiękniejsze perfumy orientalne damskie?

Dla nas ten wybór jest bardzo trudny, ponieważ damskie zapachy orientalne kryją w sobie wielowarstwowe opowieści, które nieustannie oczarowują nas swoim pięknem. W zapachowym portfolio Paryskich Perfum mamy perfumy inspirowane, które pięknie układają się na skórze i utrzymują się na niej bardzo długo.

Jednak do ścisłego top 3 wybieramy zapachy: Tom Ford Tobacco Vanille liśćmi tytoniu i fasolą tonka, Christian Dior Hypnotic Poison ze zmysłową wanilią oraz skarb sprzed wielu lat — kompozycja Christiana Diora Dolce Vita. Ten ostatni zapach jest ponadczasowy dzięki zastosowaniu suchego cedru, ciepłego drzewa sandałowego i szczypty gryzącego cynamonu.