Perfumy Lancome

Zobacz również:

Dużo mówi się o domach mody, które najpierw zasłynęły projektami ubrań, a dopiero później wprowadziły na rynek swoje perfumy. Lancôme to marka, która została założona przez perfumiarza i do dzisiaj zajmuje się tworzeniem perfum Lancôme i luksusowych kosmetyków marki. Poznaj historię firmy Lancôme!

Lancôme — francuskie perfumy od zawsze

Perfumiarzem, który założył Lancôme w 1935 roku, był Armand Petitjean. Jego marzeniem oraz pomysłem na biznes było stworzenie francuskiej firmy, która odnowi perfumiarski etos i zacznie wytwarzać zapachy, które będą mogły konkurować z perfumami amerykańskimi.

Nazwa Lancôme pochodzi od francuskiego zameczku Le Château de Lancosme, który był symbolicznym nawiązaniem do tradycji. Zmiana jednej litery z nazwy zamku, na charakterystyczne o z daszkiem to pomysł, który okazał się strzałem w dziesiątkę — właśnie to słynne Ô dało nazwę dla jednych najbardziej rozpoznawalnych kompozycji Lancôme — perfum Ô de Lancôme z 1969 roku.

Symbolem zapachowym oraz logo marki stała się róża, która jest królową kwiatów oraz symbolem miłości. Armand Petitjean, zanim założył Lancôme, pracował jako perfumiarz w firmie Francoisa Coty’ego.

Nowe procesy chemiczne, ogromna determinacja założyciela oraz świetne przygotowanie perfumiarzy i artystów projektujących flakony perfum sprawiło, że Lancôme w krótkim czasie stało się marką o europejskim zasięgu.

Perfumy Lancôme to przede wszystkim zapach róży

Swoje pierwsze perfumy Armand Petitjean wypuścił w roku założenia marki, czyli w 1935! Zaczął z wysokiego C, ponieważ na światowej wystawie w Brukseli zaprezentował aż 5 swoich kompozycji: perfumy Lancôme Conquête, Bocages, Kypre, Tendre Nuit i Tropiques.

Pierwsze z nich pachniały neroli, cytryną, pomarańczą, a także różą bułgarską i jaśminem, a ostatnie to była ulubiona kompozycja zapachowa Petitjeana. Prawie każda kolejna Lancôme woda perfumowana oraz Lancôme woda toaletowa miały w sobie nutę różaną.

Jednak mnogość odmiennych kompozycji sprawiła, że zapachy Lancôme różniły się między sobą i każdy mógł wybrać coś dla siebie. Wiele zapachów na stałe wpisało się do kroniki perfum, a są to m.in. Trésor, Miracle, Magnifique, Hypnose, a przede wszystkim La Vie Est Belle, której twarzą reklamową jest piękna Julia Roberts.

Zapachy Lancôme — wybierz taki, który Ci odpowiada

Nasza firma Paryskie Perfumy, wyszła z założenia, że odrobina przyjemności to coś, na co każdy zasługuje. Dlatego właśnie stworzyliśmy miejsce, w którym profesjonalny perfumiarz rozpisuje nasze kompozycje zapachowe na poszczególne akordy i składa je w pełnowartościowe zapachy.

Niektórzy preferują oryginalne zapachy Lancôme i właśnie takie sprzedajemy w ofercie na naszej stronie. Z kolei inni chcieliby kupić perfumy dopasowane do ich indywidualnych potrzeb oraz możliwości budżetowych. U nas każdy znajdzie coś dla siebie!

Zadowolone Klientki i zadowoleni Klienci chwalą wysoki stopień zaperfumowania oraz jakość i trwałość zapachów Paryskie Perfumy. Czy tak jest w rzeczywistości? Jest, ale nie musisz wierzyć nam na słowo! Poczytaj, zamów i testuj wybrane zapachy. Jeśli stwierdzisz, że to nie jest to, czego się spodziewałaś, bez przeszkód możesz zwrócić perfumy w ciągu 90 dni od daty ich zakupu.