Słodkie perfumy

Dla kogo
Typ zapachu
Marka
Pora roku
Okoliczność
Intensywność
1 - 10 z 73 produktów

Słodkie zapachy perfum potrafią kusić aromatami jadalnymi, przyprawowymi, ale są również i takie perfumy, które pachną słodkimi kwiatami. Gama perfum o słodkim zapachu jest bardzo szeroka, a u nas znajdziesz oryginały i zamienniki, które są świetnym wyborem pod kątem jakości i ceny.

Dlaczego słodkie perfumy są apetyczne i smakowite?

Słodkie, można powiedzieć, że jadalne zapachy perfum cieszą się nieustającą popularnością zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn. Z czym nam się kojarzą i dlaczego wybieramy je tak często?

Zacznijmy od tego, że jest spora grupa zapachów, która zawiera w sobie nuty wanilii, czekolady, miodu, cynamonu, lukrecji czy kardamonu. To zapachy gourmand, czyli bardzo słodkie perfumy, które przywodzą na myśl wyśmienite desery z najlepszych cukierni lub ukochane, słodkie wypieki, przygotowywane w domu rodzinnym przez babcię albo mamę.

Bardzo słodkie perfumy gourmand to dobro, które kojarzy się nam z miłym czasem świąt, odpoczynku i relaksu, a dodatkowo przypomina beztroski i bezpieczny czas spędzony w domu rodzinnym.

Decydując się właśnie na takie zapachy, dążymy do uruchomienia miłych wspomnień w pamięci, które pojawiają się za każdym rozpyleniem perfum. Nie ma chyba nic złego w tym, że chcemy otulać się miłymi wspomnieniami, które wprawiają nas w dobry humor.

Słodkie zapachy z kwiatowymi nutami

W perfumiarstwie istnieje wiele podziałów na rodziny zapachowe, np. na słodkie perfumy, perfumy drzewne czy szyprowe. To jednak nie koniec kategoryzacji, ponieważ nowoczesne technologie pozwalają nam syntezować coraz to nowe molekuły zapachowe.

W naszej ofercie znajdziesz kompozycje oryginalne oraz ich zamienniki z wysokim stopniem zaperfumowania, które pokazują słodycz w zupełnie inny sposób. Istnieją bardzo piękne zapachy, które zawierają w sobie słodkie, upojne kwiaty, np. jaśmin, kwiat pomarańczy, bergamotkę.

Ta słodycz ma zupełnie inny charakter, zdecydowanie bardziej atłasowy, zmysłowy i zupełnie niespożywczy. Kwiatowe, słodkie perfumy są głębokie i zmysłowe, świetnie sprawdzają się na wieczór lub na specjalne okazje.

Słodkie zapachy perfum - jak je nosić, żeby było dobrze?

Perfumowy savoir-vivre bywa skomplikowany, ale nie ma w sobie takich reguł, których nie można by nagiąć lub po prostu ominąć. Przyjmuje się, że bardzo słodkie perfumy powinno nosić się na wieczór lub w okresie jesienno-zimowym.

Wynika to z tego, że słodkie zapachy potrafią być naprawdę intensywne i ekspansywne. O ile dla nas, osób, które perfumy noszą na skórze, bo je uwielbiają, jest to ogromną zaletą, o tyle nie musi być to zaleta dla otaczających nas ludzi.

Oczywiście nie zawsze wynika to ze złej woli, po prostu niektórzy są wrażliwi na określone zapachy i mają skłonności np. do migren. Jeśli chcesz nosić perfumy o słodkim zapachu na co dzień, to zawsze możesz zapytać swojego najbliższego współpracownika, czy intensywność zapachu nie przeszkadza mu w pracy.

Perfumy o słodkim zapachu i dużej intensywności możesz również aplikować w ilości minimalnej, co również wpłynie na zmniejszenie ich ekspansywności.