Perfumy Dior

Dla kogo
Typ zapachu
Marka
Pora roku
Okoliczność
Intensywność
1 - 10 z 21 produktów

Christian Dior w 1947 roku zadebiutował pokazem swojej kolekcji New Look, która zrewolucjonizowała historię mody. Nie wszyscy wiedzą jednak, że podczas tego słynnego pokazu modelki miały na sobie także perfumy. Dior zaprezentował wtedy nie tylko modę, ale i nieśmiertelny zapach Miss Dior, stworzony w hołdzie dla jego siostry Catherine.

Dior - luksusowa marka, która nie miała łatwego początku

Na samym początku warto nadmienić, że młodość Christiana Diora przypadła na trudny okres okalający lata II wojny światowej. Po najgorszym czasie zawieruchy wojennej Christian Dior otworzył w Paryżu własny dom mody i pokazał światu wspaniałą, nowoczesną kolekcję kobiecych ubrań.

Nowoczesne były nie tylko fasony pudełkowych sukienek, ale również formy spódnic i żakietów, które w prosty i elegancki sposób modelowały kształty kobiecej sylwetki. Kolekcje sygnowane nazwiskiem Dior szybko stały się synonimem dobrego gustu i prostej, klasycznej elegancji.

Francuską markę modową wspierały sławy wielkiego ekranu - Marlena Dietrich, Rita Hayworth czy Ava Gardner. Z biegiem czasu kolekcje ubrań Dior zaczęły być rozpoznawalne również i poza Europą.

Perfumy Dior - zaczęło się od wspaniałej Miss Dior

Pierwsze perfumy Dior powstały równolegle do sławnej kolekcji i zostały zaprezentowanie podczas inauguracyjnego pokazu kolekcji młodego projektanta. Na wybiegu modowym unosiła się kwiatowa chmurka Miss Dior - wspaniałego zapachu, dedykowanego wielkiej miłośniczce kwiatów i sztuki, czyli siostrze Christiana.

Kolekcje ubrań były bardzo istotne, ale równie ważne okazały się kompozycje perfum, co podkreślał sam Christian Dior. Zapachy stały się osobną, wiodącą gałęzią we francuskim domu mody i na wiele lat wpisały się w kanon fashion & beauty.

W 1948 roku wychodzi piękna kompozycja Diorama złożona z szyprowo-owocowych nut, a w latach 70. pojawiają się szyprowo-kwiatowe Dior Dior, a także słynne Dioressence z aldehydowym podbiciem.

Niemal każda woda perfumowana Dior i woda toaletowa Dior to zapachy, które na stałe wpisały się do historii. Wystarczy wymienić orientalno-drzewne Dune z 1991 roku i z tej samej rodziny zapachowej Dolce Vitę z roku 1994.

Następnie wymieńmy kolekcję różnorodnych odsłon Addict, ikoniczne męskie Dior Homme, Fahrenheit, Eau Sauvage, Higher. Seria J’adore, Poison, kolejne odsłony Miss Dior - lista ikon naprawdę nie ma końca!

Dior zapachy - poczytaj, wybierz i sprawdź, co Ci odpowiada!

Wspaniałe perfumy Dior to tylko jedna z gałęzi, którą chcemy Wam zaproponować. Wiemy, że każdy szuka czegoś innego i każdy zasługuje na odrobinę przyjemności. Właśnie z tą myślą tworzymy koncepcje zapachów zamienników o wysokim stopniu zaperfumowania i ze składnikami wysokiej jakości.

W naszym niewielkim zespole Paryskich Perfum pracuje profesjonalny perfumiarz, który tworzy wspaniałe receptury, doceniane przez zadowolone Klientki i zadowolonych Klientów. Wszystkie składniki, które znajdują się w naszych kompozycjach, są starannie dobierane i sprowadzane z Europy.

Trzymamy się zasady, że miłość do zapachu musi być szczera i autentyczna, dlatego, jeśli nasza kompozycja nie spełni Twoich oczekiwań, możesz ją zwrócić w ciągu 90 dni od zakupu. Zasada jest prosta: wszyscy powinni być szczęśliwi!