Kup trzy a czwarty otrzymasz za 1 grosz! | Kod: 3SUM1

 
Darmowa dostawa od 199 zł
Brakuje 2 flakonów do rabatu 10,4%
od 2 szt.
od 4 szt.
od 7 szt.

Czym różni się woda toaletowa od perfum?

Zapach zdradza więcej niż tysiąc słów. Odzwierciedla charakter, przywołuje wspomnienia, dopełnia stylizację. Mogą nieść go perfumy, woda toaletowa czy woda perfumowana. Pozostaje zatem pytanie – czym się różni woda toaletowa od perfum i które rozwiązanie będzie zdecydowanie trwalsze? Sprawdź, jak przechowywać perfumy, by cieszyły one nasze zmysły przez długi czas!

Czym się różni woda toaletowa od perfum?

“Perfumy” tym mianem zwykliśmy nazywać wszystkie rodzaje produktów, które otulają nas zniewalającym zapachem. Nazwy perfum używamy zamiennie dla różnego rodzaju produktów. Ale czy woda toaletowa to perfumy?

Warto wiedzieć, że prawdziwe perfumy to luksus dostępny dla wybranych. Zapach, który aspiruje, do miana perfum musi wyróżniać się, bardzo wysokim stężeniem olejków zapachowych. Zwykle oscyluje ono w granicach 25-43 proc. Zapach ekstraktu perfum jest wyjątkowo mocny i trwały, a esencja kosztuje kilka, a nawet kilkanaście tysięcy złotych. Znacznie popularniejsza jest jednak woda perfumowana czy woda toaletowa. Czym się różni woda toaletowa od perfum?

Doskonale nam znane produkty, które charakteryzują się wysoką trwałością i intensywnością to tak popularne wody perfumowane. W tym przypadku stężenie olejków zapachowych waha się od 10 do 15 proc. i są one wyczuwalne na skórze nawet do kilkunastu godzin od momentu użycia. A czym różni się woda perfumowana od toaletowej? Ta ostatnia jest mniej trwała, a wpływ na to ma znacznie mniejsze stężenie olejków eterycznych. Wyróżnia ją subtelna nuta zapachowa, którą najczęściej wybieramy na okres letni czy wiosenny.

Co jest mocniejsze – woda perfumowana czy woda toaletowa?

Wybierając ukochany zapach, który zamierzamy nosić każdego dnia, warto zwrócić uwagę na jego trwałość. Chcemy, by towarzyszył nam on przez jak najdłuższy czas, otulając nas subtelnym, a jednak długotrwałym zapachem. Co więc wybrać? Co jest mocniejsze – woda perfumowana czy woda toaletowa?

Jeśli zależy nam na większej trwałości i intensywności zapachu, warto wybrać wodę perfumowaną, która ma wyższe stężenie olejków eterycznych. Jest najbardziej skoncentrowana, ale i znacznie droższa od wody toaletowej. W tym miejscu warto zauważyć, że jeśli zależy nam na świetnej jakości zapachu, za który nie chcemy przepłacać, możemy zdecydować się na doskonałe zamienniki perfum, jakie znajdziesz w ofercie paryskie.pl. Zamienniki to świetne rozwiązanie zarówno pod kątem jakości zapachu, jak i jego ceny. Panie, którym zależy na nieco subtelniejszej woni i zapachu, powinny postawić natomiast na wodę toaletową, która otuli je delikatną świeżością. Warto jednak pamiętać, że woda toaletowa utrzymuje się na skórze czy ubraniach maksymalnie kilka godzin. A czy możliwe jest przedłużenie trwałości zapachu?

Siła zapachu – od czego zależy i jak przedłużyć jego trwałość?

Niezależnie od tego, jaki rodzaj perfum wybierzemy, ich zapach z czasem się ulotni. Trwałość zapachu będzie natomiast zależała od kilku kwestii. Na początek warto zdać sobie sprawę z tego, ta sama woda perfumowana czy toaletowa i te same nuty zapachowe perfum będą zupełnie inaczej pachnieć na dwóch różnych osobach. Na ostateczny kształt woni ogromny wpływ mają nie tylko wspomniane nuty zapachowe, ale także temperatura naszego ciała czy PH skóry. To właśnie dlatego wybierając perfumy, nie warto kierować się opiniami innych kobiet. Te same zapachy będą miały zupełnie inny wyraz na skórze dwóch różnych osób. Co jednak najważniejsze – możemy zadbać o to, by trwałość naszych perfum była znacznie większa. Wpływ na to ma chociażby przechowywanie flakonu perfum czy przestrzeganie daty ich przydatności.

Tak! Perfumy, dokładnie tak samo, jak każdy inny kosmetyk, mają swoją datę przydatności. Stosowanie ich po jej upływie może skutkować nieestetycznymi plamami na skórze, ubraniach, a nawet reakcją alergiczną. Warto więc zapamiętać, że perfumy mogą się po prostu popsuć. By nie dopuścić do tego jeszcze przed upływem daty ich przydatności, warto przywiązać uwagę także do sposobu ich przechowywania. Pamiętaj więc, by flakonu z ulubionym zapachem nie przechowywać w pełnym słońcu czy w miejscach, gdzie temperatura czy wilgotność powietrza nieustannie się zmienia. Trzymanie perfum na półce w łazience nie jest więc dobrym rozwiązaniem. Para wodna w połączeniu z ciepłym powietrzem sprawi, że perfumy stracą na jakości. Wbrew niektórym radom, zapachów nie powinnyśmy przechowywać także w lodówce. Warto więc zadbać o to, by stały one w zacienionym, chłodnym i suchym miejscu. Pamiętaj także, by zamykać perfumy po każdym ich użyciu.

Udostępnij