Darmowa dostaw od 59zł | Jeszcze tylko

 
0:0:0

Woda perfumowana, woda toaletowa, perfumy, esencja

Woda perfumowana, woda toaletowa, perfumy, esencja

Podczas zakupu perfum często zależy nam na trwałości zapachu, na tym by był on intensywny i wyczuwalny przez cały dzień. Jednak często okazuje się, że ceny wyrobów zmuszają nas do podejmowania wyborów, które będą bardziej łaskawe dla naszego portfela. Często również okazuje się, że na próbniku w drogerii każdy z wyrobów perfumeryjnych pachnie podobnie. Czym się więc kierować podczas wyboru perfum oraz wód perfumowanych?

Jako ciekawostka można powiedzieć, iż producenci najczęściej decydują się na stężenie 20% jest to idealne stężenie aby zapach utrzymywał się jak najdłużej.

Stężenie olejków zapachowych

Główną różnicą między perfumami, a innymi wyrobami perfumeryjnymi ( tj. wody kolońskie, toaletowe oraz perfumowane) jest przede wszystkim procent olejków zapachowych w całości roztworu. Możemy się oczywiście domyślić, ma on największy wpływ na siłę zapachu, jego trwałość oraz cenę.

Charakterystyka perfum

Ze wszystkich pachnących substancji najwyższe stężenie posiadają niewątpliwie perfumy damskie i męskie. Płyn ten jest również uznawany jako najbardziej luksusowy, co przekłada się oczywiście na cenę. Perfumy muszą posiadać minimum 15% “zapachu”. Zazwyczaj górna granica zawartości sięga 30% lub więcej, w zależności od siły danego zapachu.

Wody perfumowane

Woda perfumowana znajduje się o stopień niżej niż perfumy, co nie zmienia faktu że cieszy się o wiele większą zawartością zapachu oraz jest o wiele ekskluzywniejsza w porównaniu do jej toaletowych i kolońskich odpowiedników. Standardy wód perfumowanych to minimalnie 8%. Górny próg w jej wypadku wynosi 15%. Jak rozpoznać wodę perfumowaną? A chociażby po opakowaniu – na którym widnieje adnotacja “Eau de Perfum”. Natomiast jeżeli chodzi o pozostałe rodzaje wyrobów, utrzymują się one w okolicach 3% do 10%.

Wody kolońskie oraz toaletowe

Wody toaletowe mają subtelną, świeżą woń, która nie utrzymuje się tak długo na skórze, jak perfumy czy wody perfumowane, ale doskonale sprawdzi się do codziennego stosowania. Wody toaletowe odróżnimy po napisanie „eau de toilette” na opakowaniu (producenci mogą zastosować również skrót EDT). Mają one jednak dużo niższe stężenie olejków eterycznych niż esencje perfum i wody perfumowane – od 3 do około 10% olejków rozpuszczonych w 85% alkoholu.

Udostępnij

Proponowane artykuły