Zapachy idealne na każdą okazję – przewodnik

Niektórym osobom wydaje się, że jeden zapach może być stosowany niemal przy każdej okazji. W rzeczywistości jednak nie ma perfum uniwersalnych. Tam, gdzie jedna kompozycja sprawdzi się świetnie, w innych okolicznościach może być przytłaczająca lub całkiem niewyczuwalna.

Zatem jak dobrać zapach odpowiedni do sytuacji? Po tym wpisie dobór właściwych perfum już nie będzie stanowił dla Ciebie problemu!

Udostępnij

Zapachy na co dzień i do pracy

To zapach, który wybierasz najczęściej, więc jest niczym Twoja wizytówka. Powinien być lekki i nieprzytłaczający dla otoczenia. Przebywanie w towarzystwie osoby, która obficie spryskuje się ciężkimi kompozycjami, może być niekomfortowe np. dla  Twoich współpracowników. Dlatego w tym przypadku wybierz zapachy o delikatnych nutach kwiatowo-owocowych, czy rześkich i szyprowych. 

Propozycje perfum na co dzień:

Więcej o nutach zapachowych oraz ich roli w budowaniu zapachów znajdziesz naszym wpisie.

Perfumy dla aktywnych

Jeśli wybierasz się na siłownię lub prosto po pracy pędzisz na fitness, uwzględnij to wybierając zapach. Podczas aktywności fizycznej temperatura ciała wzrasta, a olejki zapachowe zawarte w kompozycji stają się bardziej wyczuwalne.

Dlatego tutaj również warto kierować się zasadą im mniej, tym lepiej. W takiej sytuacji wcale nie trzeba rezygnować ze stosowania perfum, a zamiast tego wybrać lekkie, minimalistyczne kompozycje, oparte o orzeźwiające nuty, które dodadzą Ci energii podczas ćwiczeń.

W roli perfum dla aktywnych świetnie sprawdzą się:

Perfumy na wieczorne wyjście

Jeśli wybierasz się wieczorem na drinka, warto postawić na kompozycję, która doda Ci pewności siebie. Tutaj bardziej intensywne nuty zapachowe czy perfumy z ogonem są jak najbardziej wskazane. Nie warto natomiast przesadzać w przypadku, gdy planujesz kolację w restauracji.

Zbyt mocno wyczuwalne perfumy, będą mieszać się z aromatem potraw i sprawiać, że Ty i osoby Ci towarzyszące stracicie apetyt. Dlatego wybierz trwałe, ale też nieprzesadzone kompozycje. Świetnie sprawdzą się zapachy kwiatowe i nieco subtelniejsze nuty gourmand oraz orientalne.

Doskonałe propozycje zapachów na wieczór to:

Zapachy na specjalne okazję

Bywają też sytuacje, w których używanie intensywnych i wyrazistych kompozycji jest jak najbardziej pożądane. Być może wybierasz się na ślub, wytworne przyjęcie lub na premierę do teatru? W takim wypadku możesz postawić na zapachy kadzidlane, intensywne zapachy gourmand, nuty drzewne, a nawet zwierzęce. Będą doskonałym dopełnieniem wytwornej sukni i pozwolą Ci podkreślić wyjątkowość tego dnia.

Na specjalną okazję świetnie sprawdzą się ponadczasowe klasyki takie jak:

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak dopasować idealny zapach dla siebie lub bliskiej osoby, zajrzyj do naszego wcześniejszego wpisu: Jak dobrać perfumy?

Proponowane artykuły