Jak przedłużyć trwałość perfum? 8 wskazówek

Jak przedłużyć trwałość perfum? 8 wskazówek

Czy kiedykolwiek zachwycił Cię zapach, który przestał być po chwili wyczuwalny? Każda miłośniczka perfum spotkała się z tym problemem przynajmniej raz w życiu. Jest to szczególnie rozczarowujące, kiedy zainwestowałaś w drogą kompozycję, która miała stać się Twoją wizytówką. Można jednak temu zaradzić. Mamy dla Ciebie 8 wskazówek, które pomogą Ci przedłużyć trwałość Twoich perfum!

Wybieraj wody perfumowane zamiast toaletowych

Na trwałość i intensywność danej kompozycji ma wpływ ilość olejków zapachowych zawartych w kosmetyku. Jeżeli chcesz, aby zapach został z Tobą na dłużej, wybieraj wody perfumowane. Zawierają one prawie dwukrotnie więcej substancji zapachowych niż wody toaletowe, więc aromat ulotni się znacznie wolniej.

Stawiaj na cięższe i bardziej intensywne zapachy

Nie bez znaczenia są również nuty zapachowe występujące w perfumach. Niestety delikatne, cytrusowe kompozycje ulatniają się dość szybko. Cięższe zapachy o dużej projekcji zwykle pozostają znacznie dużej na skórze. W czołówkach najbardziej trwałych kompozycji królują zapachy orientalne, przyprawowe i gourmand.

Wypróbuj perfumy jeszcze przed zakupem

Trwałość danego zapachu może różnić się w zależności od tego, kto go nosi. Dlatego jeżeli chcesz mieć pewność, że zapach zostanie z Tobą na długie godziny, wypróbuj go jeszcze przed zakupem. Pamiętaj jednak, że spryskiwanie perfumami blotterów, to nie najlepszy pomysł. Z pewnością kartonik nie odda tego jak zapach będzie utrzymywał się na Tobie. Lepiej spryskaj kompozycją nadgarstki lub zgięcia łokci. Jeżeli po całym dniu będziesz zadowolona z trwałości, wróć do drogerii po swoją nową perełkę.

Spryskuj ciało zapachem po kąpieli

Jeżeli chcesz, żeby perfumy były wyczuwalne jak najdłużej, dobrym pomysłem jest spryskanie nimi świeżo umytego i rozgrzanego ciała, tuż po kąpieli. Olejki zapachowe doskonale wtopią się w skórę i pozostaną wyczuwalne, aż do wieczora.

Nie zapominaj o odpowiednim nawilżeniu

Czy wiesz, że perfumy pozostają znacznie dłużej na skórze nawilżonej niż suchej? Dlatego zanim zaaplikujesz ulubiony zapach, nie zapominaj o użyciu balsamu. Zastosuj go po kąpieli, a następnie spryskaj ciało wybraną kompozycją. Na tak przygotowanej skórze zapach będzie utrzymywał się wiele godzin.

Stosuj produkty z tej samej linii zapachowej

Zwiększy to nie tylko trwałość, ale także intensywność aromatu. Wiele marek oprócz perfum, ma w swojej ofercie również całe linie kosmetyków perfumowanych tą samą kompozycją zapachową. Możemy wybierać spośród dezodorantów, balsamów do ciała, żeli pod prysznic mydeł, a czasem nawet płynów do prania. Użycie kilku produktów o tym samym zapachu sprawi, że aromat zostanie z Tobą na dłużej, a zapachy innych kosmetyków pielęgnacyjnych, nie będą gryzły się z perfumami.

Aplikuj perfumy w odpowiednie miejsca

Aby zapach zbyt szybko się nie ulotnił i pięknie rozwinął się na skórze, nie należy go aplikować byle gdzie. Najlepszy efekt osiągniesz, spryskując perfumami miejsca pulsujące, takie jak skronie, nadgarstki czy szyja. Niezawodnym sposobem jest też stosowanie kompozycji w miejscach osłoniętych. Ubranie sprawi, że zapach nie odparuję z naskórka tak szybko. Dlatego możesz zastosować kompozycję także na lędźwiach, dekolcie, czy w zgięciach kolan. Dobrym nośnikiem zapachu są także włosy i ubrania.

Zanim użyjesz perfum, zastosuj wazelinę

To jeden z najprostszych i zarazem najbardziej skutecznych sposobów na przedłużenie trwałości perfum. Wystarczy, że rozprowadzisz odrobinę wazeliny na skórę, zanim spryskasz dany obszar zapachem. Kompozycja na takiej oleistej bazie będzie utrzymywać się długie godziny. Zmniejszysz w ten sposób także ryzyko przesuszenia naskórka.

Udostępnij