Kup trzy a czwarty otrzymasz za 1 grosz! | Kod: 3SUM1

 

Jak przechowywać perfumy, aby nie straciły na świeżości?

Rodzaj perfum i ich stężenie, wykorzystane przy produkcji składniki czy ilość substancji utrwalających, to tylko niektóre z czynników mających wpływ na trwałość zapachu. Przechowywanie perfum – to kolejny z nich. Jeśli chcesz przedłużyć trwałość ulubionego zapachu i nie chcesz, by stracił on na jakości. Sprawdź, jak przechowywać perfumy i o jakich zasadach ze świata perfumiarstwa warto pamiętać!

Przechowywanie perfum, czyli jak przedłużyć trwałość zapachu

Trwałość zapachu – to właśnie ten aspekt bardzo często bierzemy pod uwagę, wybierając nowe perfumy. Może się wydawać, że trwałość ta zależy od czynników, na które nie mamy wpływu. Wśród nich możemy wskazać, chociażby jakość składników wykorzystanych do produkcji aromatu czy ilość użytych substancji utrwalających. Warto jednak wiedzieć, że jest coś, dzięki czemu możemy przedłużyć trwałość zapachu i sprawić, by nasze ukochane perfumy nie straciły na świeżości. Sekretem jest w tym przypadku odpowiednie przechowywanie perfum. Miejsce, w którym wyeksponujemy flakon ulubionego zapachu, ma ogromne znaczenie na jakość i trwałość jego aromatu. Zatem, jak przechowywać perfumy? Gdzie przechowywać perfumy, by uchronić zapach przed niszczącym wpływem czynników zewnętrznych?

Jeśli chcesz, by Twoje perfumy urzekały nie tylko swoim zapachem, ale i trwałością, przechowuj je w zacienionym miejscu, w temperaturze pokojowej. Unikaj wystawiania flakonu na działanie promieni słonecznych czy bezpośrednie działanie źródeł światła. Trzymaj perfumy z dala od miejsc wilgotnych, w których panuje zmienna temperatura. Łazienka, w której bardzo często lubimy eksponować fantazyjne flakony perfum, nie będzie więc miejscem służącym jakości zapachu. Wbrew pozorom, dobrego wpływu na aromat nie będzie miała także lodówka, w której panuje zbyt niska temperatura i duża wilgotność. 

Jak przechowywać perfumy oryginalne a zamienniki perfum – czy jest różnica w trwałości?

Oryginalne perfumy dla wielu z nas są namiastką absolutnego luksusu. Dla tych, dla których ten wydaje się nieosiągalny, idealną alternatywą będą zamienniki perfum, czyli zapachy inspirowane najlepszymi perfumami światowych marek. W tym miejscu pojawia się jednak pytanie o trwałość takich zamienników.

Wybierając sprawdzonych producentów oferujących zamienniki perfum, możesz mieć pewność, że będą to pełnowartościowe, najwyższej jakości zapachy, które pod względem jakości i trwałości nie będą odbiegać od oryginału. Stawiając więc na perfumy paryskie, otrzymujesz zapach, który powstaje w oparciu o podobne lub dokładnie te same nuty zapachowe, co oryginał i przy tworzeniu którego wykorzystane są takie same ilości utrwalaczy. Wszystko to sprowadza się więc do jednego – zamienniki perfum to świetny wybór, zarówno pod kątem jakości, jak i ceny. A jak prawidłowo przechowywać perfumy inspirowane światowymi zapachami?

Dokładnie tak samo, jak oryginały. Pamiętaj, że związki zapachowe, z których tworzone są perfumy – zarówno oryginalne, jak i ich odpowiedniki – są niezwykle delikatne i ulotne, wrażliwe na gwałtowne zmiany temperatur, dużą wilgoć oraz nasłonecznienie. Zapachy, które znajdziesz pod szyldem paryskie.pl, będą rozpieszczały Twe zmysły dokładnie taką samą trwałością, jak perfumy oryginalne. Zadbaj więc o nie z czułością!

Jak długo przechowywać perfumy, czyli data ważności zapachu

Wiemy już, że pod kątem trwałości, perfumy paryskie niczym nie różnią się od drogich i luksusowych zapachów. Co więcej, wystarczy odrobina wiedzy dotyczącej tego, gdzie przechowywać perfumy, aby cieszyć się nieskazitelnym, wyrazistym i trwałym zapachem. Jest jednak coś, co mimo odpowiedniej troski o flakon ulubionych perfum, może zniszczyć ich pierwotny aromat. Warto wiedzieć, że perfumy dokładnie tak, jak wszystkie kosmetyki, mają swój termin przydatności. Po jego przekroczeniu mogą po prostu się popsuć. Niezależnie od tego, czy na Twojej toaletce dumnie stoją perfumy różane, czy może zapachy drzewne lub cytrusowe, wszystkie mają datę ważności. Zatem, jak długo przechowywać perfumy? Ile wynosi ich czas przydatności?

Przyjmuje się, że perfumy zachowują swoją trwałość do 2-3 lat po otwarciu. Choć na opakowaniu nie znajdziemy konkretnej daty ważności, producenci zamieszczają tam zazwyczaj informację o ilości miesięcy, w których zapach zachowa swoją świeżość po otwarciu flakonu. Oznaczenie PAO (period after opening) z symbolem otwartego słoiczka czy klepsydry informuje właśnie o liczbie miesięcy, w których kompozycja zapachowa zachowuje swoje pierwotne właściwości. Warto jednak mieć na uwadze, że data produkcji także warunkuje trwałość zapachu. Perfumy, które zostały wyprodukowane, chociażby 5 lat wcześniej, nie będą pachniały tak intensywnie, jak na początku.

Udostępnij