,

Jak sprawdzić oryginalność perfum – czyli jak kupować perfumy w internecie?

Perfumy perfumom nierówne i wiadomo to nie od dziś. Bardzo łatwo jest zostać nabitym w butelkę, kupując zapach, który z oryginałem ma niewiele wspólnego. Zatem, jak sprawdzić oryginalność perfum? Czy możliwy jest piękny i trwały zapach za niewielką cenę?

Jak sprawdzić oryginalność perfum?

Dla wielu z nas oryginalne perfumy uchodzą za prawdziwy luksus. Takim są, ponieważ wyprodukowanie najwyższej jakości perfum to wieloetapowy proces, który wymaga ponadprzeciętnej wiedzy i doświadczenia perfumiarza. Fałszując rzeczywistość i dalece odbiegając od prawdy, do głosu dochodzą tutaj oszuści oferujący zapachy, które mają do złudzenia przypominać te markowe. W tym miejscu pojawia się zatem pytanie: jak rozpoznać oryginalny tester perfum oraz jak sprawdzić perfumy czy są oryginalne?

Chcąc sprawdzić oryginalność perfum, warto wiedzieć o kilku kluczowych wyróżnikach, które będą świadczyć o ich prawdziwym pochodzeniu. Zwróć przede wszystkim uwagę na detale. Te, choć mogą wydawać się mało istotne, będą najlepszym testerem oryginalności.

Barwa perfum 

Zastanawiasz się, jak sprawdzić, czy perfumy są oryginalne? Zwróć uwagę przede wszystkim na barwę perfum. Oryginalne kompozycje zapachowe wyróżnia zazwyczaj ciemnożółte, liliowe czy błękitne zabarwienie. Niemarkowe zapachy będą rzucały się w oczy mocnymi i nasyconymi kolorami.

Flakon i opakowanie perfum

Flakon, w którym znajdują się oryginalne perfumy to najwyższej jakości szkło, które charakteryzuje gładka linia. Opakowanie wykonane ze sztywnego zabezpieczającego flakon kartonu i starannie obleczona, idealnie dopasowana folia, to kolejne znaki szczególne. Ostatnim elementem będą napisy na opakowaniu – zwróć uwagę czy nie ma błędów stylistycznych, zmian w logotypie, a litery są wyraźne i staranne.

Zapach perfum

Pamiętaj, że markowe zapachy składają się z trzech nut – nuty głowy, serca i podstawy. Początkowe nuty, które ujawniają się jako pierwsze, są wyczuwalne jedynie przez około 20 minut. Następnie zapach powoli się utlenia i mocniej wyczuwalne stają się nuty serca. Ostatnie – nuty podstawy wyczuwalne są nawet do kilkunastu godzin. Jeśli kompozycja zapachowa przez cały ten czas będzie jednakowa, wówczas mamy do czynienia z podróbkami.

Numer seryjny i kod kreskowy

Jednym z najprostszych sposobów na to, jak sprawdzić oryginalność perfum, jest zweryfikowanie kodu kreskowego oraz numeru seryjnego. W tym pierwszym zapisane są informacje określające miejsce oraz czas produkcji perfum. Z kolei numer seryjny znajduje się na spodzie flakonu i powinien zgadzać się on z numerem umieszczonym na spodzie opakowania. Co więcej – w internecie dostępne są wyszukiwarki, które pozwolą nam na sprawdzenie oryginalności perfum. Warto jednak mieć na uwadze, że te mogą niekiedy zawieść. Nie zidentyfikują one na przykład perfum pochodzących z edycji limitowanej czy zapachów, które mają zmienioną numerację przez producenta.

Czym kierować się przy wyborze perfum?

Zamierzasz kupić sobie nowe perfumy? Jak odróżnić podróbkę od oryginału – już wiesz. Kolejnym krokiem przybliżającym Cię do wyboru odpowiednich perfum, będzie wiedza dotycząca tego, jak dobrać zapach do osobowości. Pamiętaj, że ten jest swego rodzaju wizytówką. Będzie dopełnieniem Twojego stylu, znakiem rozpoznawczym i odzwierciedleniem Twojego charakteru. Kompletnie inne zapachy pasują do romantyczek, a inne aromaty komponują się z charakterem femme fatale. Dobierz więc perfumy do swojego stylu życia. Wybierz te, w których towarzystwie czujesz się najbardziej sobą. Zdajemy sobie jednak sprawę z tego, że nawet trafiając na zapach idealnie odzwierciedlający Twoje “ja”, oryginalne perfumy nie zawsze są w zasięgu Twojej ręki. Świetną alternatywą pozwalającą Ci cieszyć się wymarzonym i trwałym zapachem będą zatem odpowiedniki perfum kultowych marek, jakie znajdziesz w ofercie paryskie.pl.

Zamienniki perfum – czy to dobra opcja? 

Zapach – to on najczęściej zaważa na wyborze konkretnych perfum. Dla niektórych liczy się także cała otoczka – marka, flakon, oryginalny karton. Dla osób, które jednak skupiają się przede wszystkim na nutach zapachowych, zamienniki perfum będą świetnym rozwiązaniem i ogromną oszczędnością. W tym miejscu warto zauważyć, że zapachy inspirowane najlepszymi perfumami światowych marek nie są absolutnie gorsze od oryginału. Powstają one w oparciu o podobne bądź dokładnie takie same nuty zapachowe, produkowane są z doskonałej jakości składników i przy wykorzystaniu takiej samej ilości utrwalaczy, w efekcie czego powstaje produkt o niemal identycznym zapachu i trwałości. Czym się więc różnią od perfum oryginalnych? Tylko i wyłącznie ceną. Ta często stanowi niewielką część kosztów, jakie musimy ponieść, wybierając zapachy w oryginalnych flakonach, opatrzonych logotypem światowych marek.

Udostępnij

Proponowane artykuły