Jak dobrać najlepsze perfumy?

Jak dobrać najlepsze perfumy?

Jak dobrać perfumy do siebie, swojej osobowości albo wybrać dla kogoś na prezent? Sprawa jest bardziej złożona, niż można sądzić z pozoru. ? Perfumy oferowane na rynku mają najrozmaitsze zapachy, które w dodatku różnią się zależnie od tego, kto je „nosi”. Na ich woń ma wpływ rodzaj skóry oraz indywidualny zapach każdego człowieka. Jak zatem wybrać te najlepsze?

Oto kilka rad, które pomogą Ci w wyborze perfum

  1. Wypróbować na skórze. Najlepiej próbować perfum bezpośrednio na skórze, a nie na przeznaczonych do tego kartonikach. Wtedy można ocenić, czy dany zapach współgra z indywidualnym zapachem skóry i uniknąć przykrych niespodzianek. Zapach na bezwonnym papierze może okazać się zupełnie inny niż na ciele.
  2. Przygotować skórę i uwolnić ją od innych zapachów. Skóra powinna być odpowiednio przygotowana – wolna od wszelkich innych zapachów (czysta, nie poddawana wcześniej działaniu innych kosmetyków, nawet kremów). 
  3. „Ponosić” zapach przez kilka godzin. Warto pamiętać, że zapach perfum zmienia się z czasem, więc decyzji nie należy podejmować zbyt szybko. Dobrze jest „ponosić” kosmetyk na skórze przez co najmniej kilka godzin i wąchać go co jakiś czas, by zmiany te dostrzec.
  4. Nie wąchać zbyt wielu zapachów jednocześnie. Jeszcze jedna istotna kwestia, o której nie można zapomnieć, to percepcja zapachu. Zmysł węchu jest u ludzi dość słabo rozwinięty i dlatego po rozpoznaniu trzech zapachów w krótkim czasie nos przestaje odróżniać kolejne, wonie zaczynają mieszać się ze sobą, a wówczas wybór odpowiedniej staje się niemożliwy.

Z perfumami jest trochę tak, jak z ubraniami – określają styl tego, kto nosi je na sobie. ?Idealne perfumy powinniśmy dopasować nie tylko do pory dnia i okazji, ale także do cech naszego charakteru.

Kliknij i przeczytaj, czemu warto kupować zamienniki perfum?

Elegantkom poleca się klasykę. Mogą one wybierać intensywniejsze zapachy z dużą dawką utrwalaczy (np. piżma). Do gustu powinny przypaść im przede wszystkim zapachy orientalne. Na opakowaniu mogą szukać kardamonu, cynamonu czy mchu dębowego. Idealnie sprawdzą się także lane perfumy szyprowe.

Woda perfumowana a woda toaletowa – czym się różnią?

Romantyczki, które kochają pastele, koronki i falbanki najlepiej będą czuły się, gdy wybiorą perfumy kwiatowe.

Femme Fatale chcą zwracać uwagę. Delikatne nutki kwiatowe i słodkie perfumy owocowe odpadają. Idealny zapach dla nich powinien kusić. Mogą więc sięgnąć po aromaty aldehydowe, które są ciężkie i bardzo długo utrzymują się na skórze.

Chcesz być Femme Fatale na balu sylwestrowym? Zobacz, jak wybrać odpowiednie perfumy na Sylwestra?

Sportsmenki szukają przede wszystkim orzeźwienia. Powinny więc sięgać po świeże zapachy na bazie owoców cytrusowych.

Zobacz, jak wybrać perfumy na Dzień Ojca i perfumy na Dzień Matki?

Dzięki Nam wybór zapachów może być prostszy! Przygotowaliśmy dla Was konfigurator umożliwiający dopasowanie perfum do płci, osobowości i cech charakteru.

Udostępnij