Darmowa dostaw od 59zł | Jeszcze tylko

 
0:0:0

Czy perfumy mogą się przeterminować?

Czy perfumy mogą się przeterminować?

Mała liczba osób jest świadoma, że perfumy również…. MOGĄ się przeterminować. Wszystko zależy oczywiście od sposobu ich przechowywania oraz używania, wiadomo, że każdy chciałby cieszyć się pięknym i intensywnym zapachem jak najdłużej.

Czy perfumy mogą stracić swoją przydatność?

Człowiek często nie przykłada uwagi do terminu ważności kosmetyków. Często dzieje się tak gdy mamy do czynienia z kosmetykami “sezonowymi”. Jaskrawych cieni do powiek czy wyzywających szminek nie nałożymy zimą, podobnie jest z perfumami… Ludzie często mają perfumy na specjalne okazje, pory dnia czy nawet pory roku. Zimą wybieramy drzewne, szyprowe ciężkie zapachy, a z pojawianiem się letniego słońca sięgamy po głęboko ukryte orzeźwiające nuty. W między czasie pojawiają się setki okoliczności przy których kolejny flakon pojawia się w naszej toaletce i o starych zapominamy… Przypominając sobie o nich po dłuższym czasie możemy mieć wrażenie, że to hmmm inny zapach? Absolutnie nie. Jest to ten sam ulubiony niegdyś perfum tylko niestety już wywietrzały oraz przeterminowany.

Jaka jest data przydatności do użycia perfum?

Typowo na samych flakonikach perfum nie mamy określonej liczby miesięcy po której nie powinniśmy dalej używać swojego ulubionego zapachu. Data przydatności umieszczona jest na papierowym pudełeczku, w które pakowane są Nasze piękne perfumy.

Perfumy są mocno alkoholowym produktem co oczywiście wydłuża ich proces działania. Nie zapominajmy jednak, że zawierają one również inne składniki, które mogą rozkładać się szybciej w przeciwieństwie do alkoholu.

Jak określić, że perfumy nie nadają się już do użycia?

Oczywiście jest kilka sposobów, aby stwierdzić, że Nasze perfumy nadają się tylko i wyłącznie do kosza. Czasem możemy zorientować się o tym po samym psiknięciu. Wyczuć można wówczas nieprzyjemny, kwaśny, bądź po prostu przypominający pleśń zapach. Niekiedy można zauważyć także, że perfumy straciły swoją klarowność oraz zmętniały. Jednak głównie przeterminowane perfumy poznać można po osłabieniu trwałości. Nie są one wtedy już tak intensywne jak na początku, mają mniejszy aromat oraz nie trzymają się one skóry tak jak powinny.

Czy przeterminowane perfumy mogą być niebezpieczne?

Oczywiście, że mogą wyrządzić krzywdę. Przeterminowane perfumy mogą wywołać alergie skórne, alergie skórne oraz duszności.

Poznaj inne poradniki naszego autorstwa:

Jak zatrzymać zapach perfum na dłużej?

Jest kilka sposobów które wpływają na trwałość oraz świeżość perfum. Między innymi największy wpływ ma sposób w jaki stosujemy perfumy oraz w jakich warunkach są one przechowywane. Najważniejsze kwestie to :

  • Trzymać perfumy z dala od światła,
  • Trzymać perfumy w suchym miejscu,
  • Szczelnie zamykać aby nie miały dostępu do powietrza,
  • Przechowywać w chłodzie.

Udostępnij

Nasze propozycje damskich perfum na wiosnę

Nasze propozycje męskich perfum na wiosnę