Perfumy niszowe – co to znaczy?

Perfumy niszowe – co to znaczy?

Jeżeli interesujesz się branżą perfumeryjną, to z pewnością przynajmniej raz udało Ci się natrafić na określenie „niszowe perfumy”. To niepowtarzalne kompozycje dla wymagających, które jednak nie trafią w gust każdego. Czym są niszowe zapachy i co warto o nich wiedzieć? Wszystkiego dowiesz się z tego artykułu!

Co to są perfumy niszowe?

Zapach niszowy nie jest przeznaczony dla masowego odbiorcy. Takie perfumy nie są tworzone przez wielkie koncerny, tylko rzemieślnicze manufaktury. Nie znajdziemy ich w sklepach sieciowych czy popularnych drogeriach. Tego typu kompozycje powstają na znacznie mniejszą skalę, przez co ich dostępność jest ograniczona, co czyni je ekskluzywnymi. Oczywiście wpływa to także na ich wysoką cenę.

Co wyróżnia niszowe perfumy?

Nie są to bezpieczne zapachy, które możemy w ciemno kupić na prezent. Są kierowane do wąskiej grupy koneserów, często zawierają w sobie niebanalne i wymyślne nuty zapachowe, inspirowane np. leśnym runem, starymi książkami, świeżo skoszoną trawą lub dymem.

Takie pachnidła nie muszą odnieść sukcesu komercyjnego na całym świecie, więc są odważne i niepowtarzalne. Twórca kompozycji nie ma potrzeby martwić się o to, czy zapach spodoba się wszystkim. Dzięki temu ma całkowitą swobodę w tworzeniu swojego dzieła. Co ciekawe, perfumy niszowe nie zawsze są tworzone na bazie olejków eterycznych. Wśród tego typu kompozycji możemy znaleźć zarówno te naturalne, jak i w pełni syntetyczne.

Dla kogo kierowane są niszowe perfumy?

Osoba, która używa perfum niszowych, roztacza wokół siebie zapach, jakiego nie nosi niemalże nikt inny. Niszowe perfumy są więc idealną opcją dla osób, które ponad wszystko cenią sobie oryginalność.  Jeżeli męczą Cię już kompozycje, które nagminnie wyczuwasz w sklepie czy na ulicy, wyróżnij się z tłumu i wybierz perfumy niszowe.

Pamiętaj jednak, że ich niepowtarzalny i wyrazisty charakter może budzić zachwyt, jak i spotkać się z krytyką. Nie są to zapachy, które przypadną do gustu każdemu. Choć mogłoby się wydawać, że takie niebanalne aromaty nie będą miały wielu zwolenników, to perfumy niszowe cieszą się coraz większą popularnością. 

Niszowe perfumy damskie

Perfumy niszowe niejednokrotnie nie są dedykowane dla żadnej z płci. Dzieje się tak, ponieważ podczas ich tworzenia, często rezygnuje się ze stosowania typowych rozwiązań. Dla pań, które są przyzwyczajone do używania słodkich, bardzo dziewczęcych zapachów,  te niszowe mogą być zbyt niejednoznaczne i wytrawne. Jednak ich nieoczywisty aromat, potrafi nadać kobiecie tajemniczości i klasy, jak żadne inne popularne pachnidło z drogerii.

Niszowe perfumy męskie

Panowie również nie powinni rezygnować ze stosowania niszowych perfum. Można wśród nich znaleźć mnóstwo drzewnych, balsamicznych, dymnych czy skórzanych zapachów, które dodadzą pewności siebie i pozwolą wyrazić swoja osobowość. Dlatego w tym przypadku warto eksperymentować. Idealnie dobrany męski zapach może dodać elegancki niczym garnitur szyty na miarę!

Udostępnij