PREZENT: Obniżony próg darmowej dostawy na 99 zł

Najtrwalsze perfumy z ogonem

,

Najtrwalsze perfumy z ogonem

Trwałość perfum to parametr, który mimo wielu setek lat sztuki perfumiarstwa wciąż potrafi sprawiać mnóstwo problemów. W końcu chyba niemal każda wielbicielka perfum natknęła się na kompozycję, która urzekała swoimi nutami, jednak po chwili przestawała być wyczuwalna. Co ciekawe, wysoka cena perfum czy znana marka wcale nie są  gwarancją dużej trwałości.

Co zatem warto wiedzieć, aby wybierać długo wyczuwalne i intensywne zapachy?

Czym jest projekcja perfum?

Oczywiście nie wystarczy, żeby zapach był trwały. Większość osób chce nosić zapachy, które będą wyczuwalne i zauważane przez otoczenie. A na to wpływa projekcja perfum, czyli siła z jaką zapach oddziałują one na otoczenie.

Perfumy o małej projekcji będą wyczuwane głównie przez osobę noszącą zapach lub osoby znajdujące się w jej bardzo bliskim otoczeniu. Z tego względu są nazywane zapachami bliskoskórnymi. Natomiast duża projekcja perfum sprawia, że można je wyczuć, przebywając w jednym pomieszczeniu z osobą, która nosi daną kompozycję, nawet jeśli znajduje się w większej odległości.

Perfumy z ogonem

Potocznie nazywane perfumy z ogonem to nic innego jak perfumy o dużej projekcji. Ich nazwa nawiązuje do efektu, jaki po sobie pozostawiają. Nawet kiedy osoba nosząca zapach wyjdzie z pomieszczenia, to zapach nadal pozostaje wyczuwalny. Ciągnie się za osobą spryskaną zupełnie niczym ogon.

Perfumy z ogonem to zazwyczaj kompozycje ciężkie i intensywne o dużej trwałości, najczęściej są to zapachy na wieczór choć zdarzają się wyjątki od tej reguły.

Jak wybrać intensywne perfumy?

Czasem czytając opis kompozycji zapachowej ciężko ocenić czy perfumy będą intensywne. Kiedy nie mamy szansy powąchać perfum, np. kupując je przez Internet, warto zerknąć na opis. Jeśli kompozycja jest dedykowana na wieczór, na specjalne okazje lub okres jesienno-zimowy, z pewnością będzie należała do tych intensywniejszych.

Dobrą wskazówką jest także oznaczenie na opakowaniu. Woda perfumowana, czyli EDP (Eau de Parfum), będzie zdecydowanie bardziej esencjonalna niż woda toaletowa EDT (Eau de Toilette) , ponieważ zawiera więcej olejków zapachowych.

Nasz wpis o oznaczeniach na perfumach pomoże Ci wybrać odpowiedni rodzaj pachnidła.

Jeśli chodzi o akordy, to dużą intensywnością charakteryzują się zapachy kadzidlane, orientalne, przyprawowe czy waniliowe. Czasem jednak składniki kompozycji mogą niewiele nam mówić, warto wtedy zapoznać się z opiniami o zapachu – może Cię to ustrzec przed nieudanym zakupem.

Udostępnij

Najtrwalsze perfumy damskie

Warto wspomnieć, że nie ma zapachu, który zachowa się identycznie na każdej skórze. Niestety zapach po aplikacji rozwija się u każdego odrobinę inaczej. Dlatego te same perfumy u jednej osoby będą trzymać się cały dzień, a u innej znikną już po godzinie. Jednak żeby zwiększyć prawdopodobieństwo, że zapach nie ulotni się zbyt szybko, warto wybrać perfumy, które są powszechnie uważane za niezwykle trwałe.

Dowiedz się więcej o tym jak przedłużyć trwałość perfum.

Paniom, które mają problem ze zbyt szybko ulatującym aromatem, polecamy Angel od Muglera, Opium od Yves Saint Laurent, oraz Jungle od Kenzo.Paniom, które mają problem ze zbyt szybko ulatującym aromatem, polecamy Angel od Muglera, Opium od Yves Saint Laurent, oraz Jungle od Kenzo.

Najtrwalsze perfumy męskie

Wśród perfum dla panów również znajdziemy propozycje, które będą wyczuwalne przez długie godziny. Warto tutaj poeksperymentować i zamiast lekkich cytrusowo-drzewnych zapachów, wybrać coś cięższego, jak Paco Rabanne Invictus Intense czy Allure Home od Chanel.