Paryskie Perfumy – jak je używać?

jak używać perfum

Według Coco Chanel perfumy powinno aplikować się w miejsca, w które kobieta chciałaby być całowana. Jest to dosyć interesujące, jednakże nie sprawdzi się to w praktyce. Dlatego poniżej znajdują się nasze rady, które pokażą Ci, jak używać perfum, aby zapach był bardziej intensywny oraz trwały.

Jak używać perfum, aby długo cieszyć się ich zapachem?

Piękne perfumy są ozdobą, która wspaniale podkreśli Twój nastrój i wydobędzie na światło dzienne indywidualne cechy charakteru. Dobrze dobrane perfumy to pierwszy krok, jednak drugim, bardzo ważnym, jest to, jak używać perfum. Dlaczego? Prawidłowa aplikacja zapachu umożliwia jego poprawną projekcję, a także długotrwałe utrzymywanie się na skórze.

Czy oznacza to, że wszystkie perfumy mają szansę pachnieć z taką samą mocą i intensywnością? Niestety nie, chociaż zaraz podpowiemy Wam, jak się perfumować, aby zwiększyć moc zapachu.

W świecie perfum istnieje podział na różne stężania i moc zapachów. Zaczynając od tych najdelikatniejszych, możemy wyróżnić:

  • wodę kolońską (edc), 
  • wodę toaletową (edt), 
  • wodę perfumowaną (edp), 
  • perfumy (parfum).

Oprócz powyższych oznaczeń perfum mamy także olejki, mgiełki do włosów czy kremy i balsamy perfumowane. Woda kolońska będzie najdelikatniejsza i utrzyma się na skórze najkrócej, a perfumy to wysokie stężenie substancji zapachowych i wystarczy jedna kropla, aby cieszyć się zapachem przez wiele godzin.

Perfumy rozwijają się pod wpływem ciepła, zatem zawsze warto aplikować je na miejsca, w których krew intensywniej krąży, np. na nadgarstku, za uszami, w zgięciach łokci, czy między piersiami.

Gdzie psikać perfumami, jeśli chcemy uzyskać dyskretny efekt?

Dobrze dobrany zapach to taki, który jest spełnieniem naszych perfumeryjnych marzeń, ale jest jeszcze jedna kwestia, o której warto wspomnieć. Zapachy powinno dobierać się również pod kątem pory roku czy okazji, na którą się wybieramy. Upalne lato, praca w biurze z innymi ludźmi, czy kameralna uroczystość rodzinna 一 w takich przypadkach po prostu możemy wziąć pod uwagę komfort otoczenia i wybrać perfumy, które nie będą duszące, czy ekspansywne.

Gdzie psikać perfumami, gdy chcemy uzyskać delikatną poświatę, która będzie unosić się blisko nas? W takim przypadku możemy spryskać perfumami miejsce pod nadgarstki. Dzięki temu przy każdym ruchu zapach będzie delikatnie wyczuwalny zarówno dla nas, jak i dla otoczenia.

Ile razy psikać się perfumami, aby nie przesadzić? Wystarczy jedno psiknięcie na każde miejsce. Pozwól zapachowi spokojnie osiąść na skórze, nie rozcieraj go, aby nie zaburzyć jego indywidualnej ewolucji poprzez nutę głowy, serca i bazy.

Sprawdź szeroką ofertę naszej perfumerii internetowej Paryskie Perfumy, w której znajdziesz piękne zapachy inspirowane o dużej trwałości. Przy produkcji naszych zapachów korzystamy dokładnie z tych samych składników, które wykorzystywane są przez duże firmy perfumeryjne.

Jak się perfumować i jak wzmocnić działanie zapachu?

Wiemy już, że wody toaletowe mają mniejsze stężenie składników zapachowych, a perfumy są esencjonalne i pachną bardzo długo. Przy indywidualnym odbiorze zapachów należy jeszcze uwzględnić:

  • grubość skóry i ilość tkanki tłuszczowej w miejscach, w których aplikujemy perfumy,
  • nastrój,
  • wiek,
  • dietę,
  • a nawet stan zdrowia.

Skóra sucha sprawi, że perfumy będą słabiej się rozwijać i będą mniej wyczuwalne. Rozwiązaniem jest tutaj zaaplikowanie kremu, balsamu lub olejku na ciało, który poprawi natłuszczenie i tym samym zwiększy moc zapachu.

Osoby ze słabszym krążeniem, które narzekają na wiecznie marznące stopy i dłonie, z pewnością dostrzegają, że perfumy układają się na nich bliskoskórnie i mają tendencję do słabszej trwałości. Jak używać perfum w takim przypadku? Warto aplikować je na rozgrzaną po kąpieli lub prysznicu skórę, dodatkowo odżywioną natłuszczającym kremem.

Dieta bogata w czosnek jest niewątpliwie bardzo smakowita, ale może wpływać również na zapach perfum, których używamy. Naprawdę! Czosnek ma bardzo mocne substancje lotne, które są usuwane przez nasz organizm również przez powierzchnię skóry, dlatego też może zdarzyć się, że Twój ulubiony zapach wzbogaci się czasami o niekonwencjonalną nutę czosnkową. 

Person Holding Clear Glass Round Mirror

Jak psikać się perfumami w lecie?

Lato jest jedną z piękniejszych pór roku, ale dla miłośników ciężkich i esencjonalnych zapachów jest to trudny czas, ponieważ muszą dostosować oni swoje wybory perfumiarskie do panującej aury.

Jak psikać się perfumami w lecie, aby nie szkodzić sobie i otoczeniu? Po pierwsze wybieraj zapachy lżejsze i świeże, np. z dodatkiem cytrusów, nut powietrznych, morskich czy owocowych. Po drugie aplikuj je z umiarem 一 2-4 psiknięcia w zupełności wystarczą. Po trzecie wybierz letnią metodę aplikacji! Co to znaczy?

Jeśli zastanawiasz się, gdzie aplikować perfumy latem, to podpowiemy nasz sprawdzony trik: całościowo, ale w obłoczku! Rozpyl mgiełkę swoich ulubionych perfum przed sobą i powyżej głowy, a następnie wejdź w tę pachnącą chmurę, pozwalając zapachowi osiąść delikatnie włosach, ubraniu i skórze.

Zwróć również uwagę, aby nie psikać perfumami bezpośrednio na delikatne tkaniny, jak np. jedwab, ponieważ może on odbarwić się od alkoholu i esencji zapachowych zawartych w perfumach.

Udostępnij