Dlaczego perfumy są drogie? Co decyduje o cenie perfum?

Kiedyś perfumy były produktem niezwykle ekskluzywnym, dostępnym tylko dla najbogatszych. Powodem tego był złożony i skomplikowany proces produkcji perfum oraz trudnodostępne i bardzo drogie surowce.

Obecnie jest możliwość znalezienia zapachu na każdą kieszeń, jednak w dalszym ciągu markowe perfumy od znanych projektantów mają wysokie ceny. Co jest tego powodem? Przeczytaj nasz artykuł do końca, by poznać odpowiedź!

Wysoka cena jest synonimem luksusu

Zapewne zdarzyło Ci się nieraz w życiu przepłacić za dany produkt. Kupiłaś go jednak w przećwiczeniu, że wysoka cena będzie jednoznaczna z wysoką jakością. Wiele osób ma to samo przekonanie.

Konsumenci, zwłaszcza Ci, którzy szukają ekskluzywnych towarów, nie chcą decydować się na zakup tańszych perfum. Producenci markowych kosmetyków mają tego świadomość i często celowo zawyżają cenę, by ich produkt nie wydawał się łatwo dostępny czy przeciętny.

Niestety, w praktyce nie zawsze wysoka cena jest gwarancją jakości.

Marketing znacznie zwiększa cenę perfum

Inną kwestią, do jakiej producenci drogich zapachów przywiązują ogromną wagę, jest marketing. Kiedy na rynek wychodzi nowy zapach od projektanta, konsumenci są zewsząd bombardowani reklamami tego produktu. Nie da się nie zauważyć ogromnych bilbordów, czy spotów telewizyjnych, w których udział biorą najbardziej znani celebryci.

To wszystko wiąże się z niewyobrażalnymi kosztami. Później oczywiście produkt, musi na siebie „zarobić”. Aby było to możliwe, ustalana jest wysoka cena, którą płacą zachęceni reklamą konsumenci.

Składniki perfum – czy faktycznie są tak drogie?

Kiedyś perfumy były wytwarzane tylko z naturalnych składników, przez co ich ceny były niebotyczne. W końcu pozyskanie prawdziwego piżma z egzotycznego zwierzęcia, czy zużycie kilku ton płatków róż do produkcji 1 kg olejku było niezwykle trudnym i czasochłonnym zadaniem.

Dziś jednak większość producentów zrezygnowała z naturalnych składników na rzecz syntetycznych składników perfum. Nie ma w tym nic złego. W końcu są one trwałe, nie wymagają pobierania ich od zwierząt i przede wszystkim są tańsze.

Co ciekawe, syntetyczne odpowiedniki nut zapachowych są chętnie stosowane nie tylko w tańszych perfumach, ale też przez najbardziej cenionych producentów zapachów, co można łatwo sprawdzić, patrząc na skład. Zazwyczaj próżno tam szukać naturalnych olejków, co niestety nie przekłada się na bardziej przyjazną cenę.

Kupujemy oczami i przepłacamy za flakon

Kolejną kwestią jest opakowanie. Wymyślne flakony budzą nasze pożądanie, pięknie wyglądają na półce i świetnie nadają się na prezent. Jednak znacznie zawyżają one cenę perfum, nie wpływając przy tym w żaden sposób na użytkowanie.

Zwykle aplikuje się zapach przed wyjściem z domu, a przez resztę dnia ogólne nie pamięta o ozdobnej buteleczce. Dlatego czasem dobrze jest się zastanowić, czy warto za nią przepłacać.

Co zrobić, by nie wydawać fortuny na perfumy?

Odpowiedzią na wszystkie te problemy są zapachy inspirowane. Powstały one właśnie dla konsumentów, którzy cenią sobie trwałe i świetnej jakości kompozycję, ale jednocześnie nie chcą przepłacać za całą marketingową otoczkę.

Dlatego, jeśli szukasz pięknego zapachu, który będzie towarzyszył Ci przez cały dzień i nie zrujnuje Twojego portfela, wybierz Paryskie Perfumy! Płacisz tylko za kompozycję zapakowaną w zgrabny, minimalistyczny flakonik.

Udostępnij

Sprawdź zamienniki perfum damskich:

Zamienniki perfum męskich w korzystnych cenach – sprawdź Nasze propozycje: